ZEMİN YALITIM MALZEMELERİ

Hava oluşumlu seslerin dışında titreşim kaynaklı seslerde rahatsızlık oluşturan ses kaynağıdır. Zeminlerde oluşan titreşim, vibrasyon ve darbe oluşumlu seslerin geçişinin engellenmesi için kullanılan ses yalıtım malzemelerimiz mevcuttur.

Zemindeki darbe kaynaklı gürültüye örnek üst katınızdaki tabandan bir demirin sürüklenmesi, topuklu ayakkabı ile yürüme sesleri örnek olarak gösterilebilir. Bu tür seslerin engellenmesinde parke altı, şap altı ve zemin yüzeyine farklı ses yalıtım malzemeleri kullanarak mükemmel sonuçlar alınabilmektedir. Şap altında epdm bariyer,süngerpan parke altında kauçuk levha, mantarlı kauçuk ve parke üzerinde kauçuk tabanlı halı kullanılarak iyi bir zemin izolasyonu sağlanmaktadır.

 

kaucuk mantar levha 2

 

Zeminde oluşan titreşim yada vibrasyon kaynaklı gürültüleri veya rahatsız edici sesleri engellemek amacıyla zemin ses yalıtım malzemeleri ile ses izolasyon uygulaması yapılmaktadır.  Örneğin ayakkabı ile yürüme sesleri veya darbe kaynaklı seslerin engellenmesi için zemin altına, parke altına yada şap altına zemin ses yalıtım malzemeleri uygulanarak ses yalıtımı sağlanır.

BONDEX SÜNGERPAN

Bondex Süngerpan Duvar, zemin ve tavan ses yalıtım uygulamalarında kullanılan, yüksek frekanslı seslerin izole edilmesini sağlayan ve üst düzey bir performansla ses geçişlerine engel olan bir malzemedir. Poliüretan köpükten üretilen süngerlerin küçücük parçacıklar haline getirildikten sonra sıkı ve yoğun bir şekilde birleştirilmesinden oluşmaktadır. Yüksek yoğunluğa sahiptir ve bu sayede ses yalıtım performansı mükemmeldir. Bir çok mekanda kullanılabilmektedir.

Daha Fazlasını Gör...