EPDM SES BARİYERİ

Epdm ses bariyeri zemin, tavan ve duvar ses yalıtım uygulamalarında kullanılan ve yüksek performans sağlayan ses izolasyon malzemesidir. Güçlü gürültülerin geçişlerinin kesilmesi gereken mekanlarda kullanılmaktadır. Genel olarak inşşat sektöründe kullanılan epidyem ses bariyeri otomotiv ve diğer sektörlerde de kullanılabilmektedir. Ses yalıtımında üst düzey bi performans sağlamaktadır. Epidyem ses bariyeri bir çok mekanda kullanılabilmektedir. İki akustik sünger arasında yada bondex süngerpan arasında kullanılabilmektedir.

Zemin ses yalıtım uygulamalarında alt kata giden seslerin engellenmesi amacıyla tek başına yada süngerpan ile birlikte uygulanabilmektedir. Tavan ses yalıtım uygulamalarında üst kata giden gürültülerin kesilmesi için bondex süngerpan ile birlikte uygulanabilmektedir. Duvar ses yalıtıında ise duvarlar arası ses geçişlerinin engellenmesi için kullanılmaktadır.

bariyerli sunger 1

 

Epdm ses bariyeri akustik sünger ve rebondex bondex süngerpan ile birlikte kullanılabilmektedir. Ses yalıtımında iyi sonuç alınmak isteniyorsa epidyem ses bariyeri kullanılmalıdır. Çok güçlü derecedeki gürültüleri bile kesebilmektedir. Mükemmel bir ses yalıtım performansı sağlamaktadır. Yanmaz özellite bir malzemedir.

Farklı kalınlık ve yoğunluklarda üretilebilmektedir. Makine dairesi, müzik odası, jeneratör odası, sinema salonu, konferans salonu, toplantı salonu gibi ve benzeri mekanlarda kullanılabilmektedir.

ÖZELLİKLER

  • Dayanıklı bir malzemedir.
  • Plaka ve şerit olarak asılarak kullanılır.
  • Ses bariyer karakteristiği STC-26 ya kadar çıkabilir.
  • Daha iyi bir yalıtım için poliester NW lamine edilir.
  • İstenilen kalınlıklarda ve yoğunluklarda üretilebilmektedir.
  • İstenilen boyutlarda üretilebilmektedir.
  • Akustik performansı yüksektir.
  • Yüksek ses yalıtım performansına sahiptir.
  • Rulo veya plaka olarak temin edilebilmektedir.

BONDEX SÜNGERPAN

Bondex Süngerpan Duvar, zemin ve tavan ses yalıtım uygulamalarında kullanılan, yüksek frekanslı seslerin izole edilmesini sağlayan ve üst düzey bir performansla ses geçişlerine engel olan bir malzemedir. Poliüretan köpükten üretilen süngerlerin küçücük parçacıklar haline getirildikten sonra sıkı ve yoğun bir şekilde birleştirilmesinden oluşmaktadır. Yüksek yoğunluğa sahiptir ve bu sayede ses yalıtım performansı mükemmeldir. Bir çok mekanda kullanılabilmektedir.

Daha Fazlasını Gör...