AKUSTİK PANEL

Ortam ve mekanlardaki içerideki sesi kontrol altına almak ve ses düzenini sağlamak için çeşitli malzemelere ihtiyaç duyulmaktadır. Akustik paneller sesin istenen kısmının yansıtılması diğer kısmının yutulması ve ayarlanması için kullanılan dekoratif görünümü harika olan ürünlerdir. Ahşap ve kumaş kaplı akustik paneller mevcuttur.

Ahşap Akustik Panel

Ahşap panellerin derzli ve delikli modelleri olup iyi bir uygulama ve malzeme seçimi gerektirmektedir. Büyük toplantı salonları, konferans salonları ve sinema salonlarında sıklıkla kullanılan ses yutucu ve yansıtıcı ürünlerdir. Dikkat edilmesi gereken en önemli unsur malzeme yüzeyindeki deliklerin çapıdır. Tüm ses düzenlemeleri bu deliklerin özelliklerine göre hesaplanarak yapılandırılmaktadır.

Akustik panel NRC değeri olarak 0,90-1,00 değeri karşılamaktadır. Akustik panel mevcut mekanda oluşan değişken frekanstaki ses dalgalarının tavan ve duvar yüzeyine çarpması neticesinde rezonansa girmesini önleyici ve sesin net olarak duyulmasına imkan veren camyünü üzeri kumaş kaplı akustik panellerdir.
Akustik paneller, iletişim kurulacak ortamdaki ses iletişim kalitesini en üst noktaya çekebilmektedir.

Akustik Duvar Panelleri [ Gürültü emici panolar & Ses yutucu paneller ]
Kumaş Kaplı Akustik Panel: Akustik Panellerin ön kısmında kullandığımız akustik özellikli kumaşlar aşınmaya, solmaya ve yanmaya karşı dayanıklı malzemeden dokunmuştur. İstenilen renkte kumaş kaplama yapılabilmektedir. Model ve renk seçenekleri için AYTÜRK Akustik teknik ofisi ile görüşünüz. Akustik Kumaş kaplı Panellerde uluslararası sertifikalı kumaşlar kullanılmaktadır.

Projesinde belirtilen yerlerde, Panel yüzeyi, darbe dayanımlı güçlendirilmiş akustik kumaş ile kaplanmış; kenarları güçlendirilmiş, yoğun trafikli, darbe riski olan mekanlar için uygun yoğun ses yutucu panel yapılacaktır. Teknik özellikleri aşağıdaki gibidir.

{gallery}akustik_panellerimizi{/galllery}

BONDEX SÜNGERPAN

Bondex Süngerpan Duvar, zemin ve tavan ses yalıtım uygulamalarında kullanılan, yüksek frekanslı seslerin izole edilmesini sağlayan ve üst düzey bir performansla ses geçişlerine engel olan bir malzemedir. Poliüretan köpükten üretilen süngerlerin küçücük parçacıklar haline getirildikten sonra sıkı ve yoğun bir şekilde birleştirilmesinden oluşmaktadır. Yüksek yoğunluğa sahiptir ve bu sayede ses yalıtım performansı mükemmeldir. Bir çok mekanda kullanılabilmektedir.

Daha Fazlasını Gör...